Kamerové systémy

Kamerové systémy jsou vhodným doplněním bezpečnostních systémů. Jedná se zpravidla o sestavu kamer ve vnitřním či venkovním provedení, jejichž obraz je sveden do místa, ve kterém je zpracován, zaznamenáván nebo odkud je dále přenášen různými způsoby na jiné místo.

Široké škále možností využití odpovídá také šíře sortimentu zařízení, které lze nabídnout. Kamery montujeme standardní černobílé a barevné, zcela skryté do nejrůznějších předmětů, kamery v povětrnostních krytech, v polokulových (dome) krytech, webové kamery…

Klasický analogový záznam na pomaloběžné videorekordéry již ustoupil digitálním záznamovým zařízením, schopným současného záznamu obrazů z celé řady kamer. Výkonnější rekordéry umožňují zaznamenávat dění před kamerami v reálném čase a bez jeho přerušení současné studium záznamu.

Při připojení těchto digitálních rekordérů do počítačové sítě může dokonce současně prohlížet záznam více  uživatelů, každý např. záznam z jiné doby a jiné kamery, aniž by bylo přerušeno nahrávání obrazu v reálném čase.